Vítejte, já k vám taky nechodím...

Nejtrefnějším pojmenováním tohoto blogu je "Řídký občasník" a nedělá si ambice stát se nejčtenějším médiem této galaxie. Pokud jste sem ovšem zavítali, znamená to, že jste měli neuvěřitelnou kliku nebo se potvrdilo, že google a facebook je všude zdejší :-)

Blog

Větrná elektrárna s mechanickým akumulátorem

10.09.2022 12:29
V poslední době řeším spíše oběh čísel jednacích a skartace čehokoliv, co kretivní úředníci státní správy mohou vymyslet, nicméně u snídaně (tedy v v sobotu v poledne) mě cosi vnuklo myšlenku větrníku se závažím (jako u starých kukaček). A to bych nebyl já, abych se...

Jak na kvalifikovaný podpis s Bit4id TokenMe v Thunderbirdu

27.12.2017 14:59
Jen si tu tak odkládám, aby mi to zaindexoval google a já to příště našel :-)   Pro použití Bit4id TokenMe s kvalifikovaným (tedy neexportovatelným) certifikátem je třeba v Mozilla Thunderbird správně namapovat certifikát v tokenu - tzn. najít knihovnu, obsluhující token. Jděte na Možnosti -...

10 pravidel pro pobyt v sociální síti - aneb jak se z toho nezbláznit

29.04.2013 00:13
  V krátkém záchvatu grafomanie a potřeby vysvětlit mladším, co dělají špatně, pokusil jsem se sestavit několiko doporučení pro přežití ve virtuálním světě.      Jeden odlišný názor je cennější než 10 lajků Minimálně se našel alespoň jeden člověk, který se nad tvou...

Blamáž s procenty není největší problém (kromě konce světa)

24.11.2012 12:02
  Problém s procenty není jediný Ministerstvo vnitra si svojí mediálně vděčnou chybou v počítání s procenty zadělalo na ostudu. To si včera všimlo i malé dítě. Co už ale trochu uniká, resp. je ve stínu snadno uchopitelné chyby s procenty, je vyjádření matematiků z...

Nečas je jen obětovaná šachová figurka

27.06.2012 20:52
Fakta  Premiér, který si zakládá na přezdívce "Pan čistý", na hodinu vyrazí jediného ministra, který to s potíráním korupce myslí vážně. Vyrazí jediného ministra, který pro všudepřítomné kmotry znamenal alespoň malé nebezpečí. Ministra, který se právě chystal jmenovat na místo...

Králem steaků snadno a rychle...

05.04.2012 23:36
  Tentokrát nepůjde o žádnou kompilaci internetového balastu jménem recepty, ale o otestované, zkušenostmi podložené know-how, na kterém se podílí určitou měrou i Pražský kulinářský institut (resp. jeho kurz „Hovězí minutky“), což bez uzardění přiznávám, protože je moderní  pochlubit...

Pečené masové koule v rajské omáčce

08.12.2011 23:10
Na přání mých fanynek a nemaje v Alpách po nocích co dělat, rozhodl jsem se rozšířit svoji databázi receptů. Tento recept je určen (podle již zaběhnuté klasifikace) i pro nevařiče, byť alespoň povrchní znalosti jsou výhodou - např. chápání vztahu hovězí-kráva nebo strouhanka-rohlík. Počněme...

Otevřený dopis řediteli Oddělení přepravní kontroly DP hl. m. Prahy

21.09.2011 15:02
  O co ve zkratce jde: Vstoupil jsem do metra, aniž bych si počkal na potvrzení SMS jízdenky - ta nakonec nedošla. Chytnul mě revizor a já následně pokutu reklamoval s doložením duplikátu SMS jízdenky. Vyhovění reklamaci bylo podmíněno doložením, že telefon je na moje jméno ... a tady...

Občasný Pel Mel

16.08.2011 14:58
Politika (to si neodpustím) Ve světle aktuálních Londýnských bouří (mimochodem, Irán navrhuje vyslat islámské mírové jednotky pro uklidnění situace) a stupňujících se špatných zpráv o ekonomikách světa nevypadá budoucnost civilizovaného světa růžově. Evropa si už vyzkoušela, že měna sdílená s...

Spaghetti aglio, olio, peperoncino e pancetta

11.08.2011 15:08
Po roce a půl zkušeností jsem zjistil, že dokážu plácat naprosté bludy a Vám je to jedno. Upgradoval jsem tedy tento recept podle aktuálních zkušeností a předkládám ho ještě jednou .... xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Pač se dnes nestalo nic světoborného krom toho, že asi...